Postcodegebied 2931 Krimpenerwaard
Postcodegebied 2931 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Krimpenerwaard, gemeente Krimpenerwaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2931 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.071
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 371.189
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,2%
- EP-Online, 2.071 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 36
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,4% | 29 |
| A+++ | 7,0% | 146 |
| A++ | 2,8% | 58 |
| A+ | 2,8% | 57 |
| A | 29,0% | 600 |
| B | 12,3% | 254 |
| C | 21,8% | 452 |
| D | 11,6% | 240 |
| E | 4,9% | 102 |
| F | 2,8% | 57 |
| G | 3,7% | 76 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.071 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,4% | 29 | |
| A+++ | 7,0% | 146 | |
| A++ | 2,8% | 58 | |
| A+ | 2,8% | 57 | |
| A | 29,0% | 600 | |
| B | 12,3% | 254 | |
| C | 21,8% | 452 | |
| D | 11,6% | 240 | |
| E | 4,9% | 102 | |
| F | 2,8% | 57 | |
| G | 3,7% | 76 |
Deze verdeling gaat over 2.071 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,6% | 281 | |
| 1945–1964 | 13,6% | 281 | |
| 1965–1974 | 22,0% | 455 | |
| 1975–1991 | 21,6% | 448 | |
| 1992–2005 | 4,9% | 102 | |
| 2006–2014 | 11,3% | 233 | |
| 2015 en later | 13,1% | 271 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2931
- Beroepenbuurt 337 woningen
- Binnen Krimpen 697 woningen
- Hoofdstraat 880 woningen
- Krimpen Centrum 281 woningen
- Krimpen-Oost 137 woningen
- Lekdijk 164 woningen
- Tiendweg Noord 516 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.