Postcodegebied 3062 Rotterdam
Postcodegebied 3062 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Rotterdam, gemeente Rotterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3062 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.405
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 695.016
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,5%
- EP-Online, 3.405 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 96
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 16 |
| A+++ | 3,6% | 121 |
| A++ | 3,5% | 119 |
| A+ | 10,4% | 353 |
| A | 30,2% | 1.027 |
| B | 10,4% | 355 |
| C | 17,9% | 611 |
| D | 8,8% | 298 |
| E | 6,1% | 207 |
| F | 4,5% | 152 |
| G | 4,3% | 146 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.405 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 16 | |
| A+++ | 3,6% | 121 | |
| A++ | 3,5% | 119 | |
| A+ | 10,4% | 353 | |
| A | 30,2% | 1.027 | |
| B | 10,4% | 355 | |
| C | 17,9% | 611 | |
| D | 8,8% | 298 | |
| E | 6,1% | 207 | |
| F | 4,5% | 152 | |
| G | 4,3% | 146 |
Deze verdeling gaat over 3.405 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 38,5% | 1.310 | |
| 1945–1964 | 9,2% | 313 | |
| 1965–1974 | 0,3% | 11 | |
| 1975–1991 | 14,7% | 502 | |
| 1992–2005 | 2,2% | 74 | |
| 2006–2014 | 6,2% | 211 | |
| 2015 en later | 28,9% | 984 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3062
- De Esch 2.687 woningen
- Kralingen Oost 3.888 woningen
- Nieuw Crooswijk 1.929 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.