Postcodegebied 3072 Rotterdam
Postcodegebied 3072 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Rotterdam, gemeente Rotterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3072 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 7.868
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 367.656
- CBS 2025
- Label A of B
- 84,6%
- EP-Online, 7.868 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 83
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,6% | 204 |
| A++ | 11,7% | 924 |
| A+ | 14,8% | 1.165 |
| A | 37,6% | 2.960 |
| B | 17,9% | 1.407 |
| C | 12,5% | 986 |
| D | 1,6% | 124 |
| E | 0,5% | 43 |
| F | 0,3% | 27 |
| G | 0,4% | 28 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.868 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 2,6% | 204 | |
| A++ | 11,7% | 924 | |
| A+ | 14,8% | 1.165 | |
| A | 37,6% | 2.960 | |
| B | 17,9% | 1.407 | |
| C | 12,5% | 986 | |
| D | 1,6% | 124 | |
| E | 0,5% | 43 | |
| F | 0,3% | 27 | |
| G | 0,4% | 28 |
Deze verdeling gaat over 7.868 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 18,3% | 1.443 | |
| 1945–1964 | 0,8% | 61 | |
| 1965–1974 | 0,3% | 24 | |
| 1975–1991 | 19,4% | 1.528 | |
| 1992–2005 | 10,8% | 848 | |
| 2006–2014 | 20,1% | 1.582 | |
| 2015 en later | 30,3% | 2.382 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3072
- Afrikaanderwijk 3.749 woningen
- Katendrecht 3.597 woningen
- Kop van Zuid 1.862 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.