Postcodegebied 3147 Maassluis
Postcodegebied 3147 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Maassluis, gemeente Maassluis. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3147 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 801
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 587.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 99,6%
- EP-Online, 801 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 13
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 5,4% | 43 |
| A+++ | 58,9% | 472 |
| A++ | 12,0% | 96 |
| A+ | 1,9% | 15 |
| A | 21,5% | 172 |
| C | 0,1% | 1 |
| G | 0,2% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 801 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 5,4% | 43 | |
| A+++ | 58,9% | 472 | |
| A++ | 12,0% | 96 | |
| A+ | 1,9% | 15 | |
| A | 21,5% | 172 | |
| C | 0,1% | 1 | |
| G | 0,2% | 2 |
Deze verdeling gaat over 801 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,2% | 2 | |
| 1975–1991 | 0,2% | 2 | |
| 2006–2014 | 13,7% | 110 | |
| 2015 en later | 85,8% | 687 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3147
- Wilgenrijk 730 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.