Postcodegebied 3311 Dordrecht
Postcodegebied 3311 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dordrecht, gemeente Dordrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3311 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 6.167
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 350.583
- CBS 2025
- Label A of B
- 46,9%
- EP-Online, 6.167 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 117
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 1,7% | 103 |
| A++ | 1,8% | 108 |
| A+ | 3,3% | 201 |
| A | 24,2% | 1.493 |
| B | 16,0% | 985 |
| C | 25,7% | 1.585 |
| D | 9,3% | 571 |
| E | 7,4% | 459 |
| F | 5,7% | 352 |
| G | 5,0% | 309 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.167 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 1,7% | 103 | |
| A++ | 1,8% | 108 | |
| A+ | 3,3% | 201 | |
| A | 24,2% | 1.493 | |
| B | 16,0% | 985 | |
| C | 25,7% | 1.585 | |
| D | 9,3% | 571 | |
| E | 7,4% | 459 | |
| F | 5,7% | 352 | |
| G | 5,0% | 309 |
Deze verdeling gaat over 6.167 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 35,2% | 2.172 | |
| 1945–1964 | 4,3% | 264 | |
| 1965–1974 | 4,7% | 291 | |
| 1975–1991 | 37,9% | 2.335 | |
| 1992–2005 | 11,2% | 691 | |
| 2006–2014 | 3,6% | 221 | |
| 2015 en later | 3,1% | 193 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3311
- Achterhakkers en omgeving 253 woningen
- Augustijnenkamp en omgeving 208 woningen
- Beverwijcksplein en omgeving 416 woningen
- Bleijenhoek 1.364 woningen
- Boogjes en omgeving 559 woningen
- Burgemeester de Raadtsingel en omgeving 317 woningen
- Centrum 740 woningen
- Geldelozepad en omgeving 379 woningen
- Groenmarkt en omgeving 494 woningen
- Grote Markt en omgeving 384 woningen
- Kalkhaven 132 woningen
- Kasperspad en omgeving 609 woningen
- Kon. Wilhelminastraat en omgeving 325 woningen
- Lijnbaan 562 woningen
- Lombard en omgeving 348 woningen
- Matena's Pad en omgeving 444 woningen
- Merwestein-Noord 295 woningen
- Nieuwe Haven en omgeving 511 woningen
- Park Merwestein en omgeving 360 woningen
- Rozenhof en omgeving 440 woningen
- Stadswerven 436 woningen
- Wijnstraat en omgeving 261 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.