Postcodegebied 3312 Dordrecht
Postcodegebied 3312 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dordrecht, gemeente Dordrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3312 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.266
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 333.885
- CBS 2025
- Label A of B
- 37,8%
- EP-Online, 3.266 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 76
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 8 |
| A++ | 2,0% | 66 |
| A+ | 5,3% | 174 |
| A | 21,8% | 711 |
| B | 8,4% | 275 |
| C | 23,7% | 774 |
| D | 12,7% | 414 |
| E | 10,9% | 355 |
| F | 8,9% | 292 |
| G | 6,0% | 197 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.266 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 8 | |
| A++ | 2,0% | 66 | |
| A+ | 5,3% | 174 | |
| A | 21,8% | 711 | |
| B | 8,4% | 275 | |
| C | 23,7% | 774 | |
| D | 12,7% | 414 | |
| E | 10,9% | 355 | |
| F | 8,9% | 292 | |
| G | 6,0% | 197 |
Deze verdeling gaat over 3.266 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 45,2% | 1.475 | |
| 1945–1964 | 25,6% | 835 | |
| 1965–1974 | 1,6% | 53 | |
| 1975–1991 | 2,3% | 75 | |
| 1992–2005 | 5,9% | 193 | |
| 2006–2014 | 9,9% | 324 | |
| 2015 en later | 9,5% | 311 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3312
- Boeroestraat en omgeving 382 woningen
- Heysterbachstraat en omgeving 440 woningen
- Hoekenessestraat en omgeving 256 woningen
- Indische Buurt-Noord 567 woningen
- Indische Buurt-Zuid 492 woningen
- Maria Montessorilaan en omgeving 811 woningen
- Standhasenstraat en omgeving 604 woningen
- Transvaalstraat en omgeving 571 woningen
- Vogelplein-Aalscholverstraat en omgeving 1.126 woningen
- Wantijpark en omgeving 267 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.