Postcodegebied 3723 De Bilt
Postcodegebied 3723 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in De Bilt, gemeente De Bilt. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3723 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.725
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 856.245
- CBS 2025
- Label A of B
- 50,2%
- EP-Online, 2.725 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 46
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 |
| A+++ | 0,7% | 18 |
| A++ | 3,0% | 82 |
| A+ | 4,0% | 109 |
| A | 21,5% | 587 |
| B | 20,8% | 568 |
| C | 28,1% | 765 |
| D | 10,2% | 278 |
| E | 5,0% | 137 |
| F | 3,2% | 86 |
| G | 3,4% | 92 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.725 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 | |
| A+++ | 0,7% | 18 | |
| A++ | 3,0% | 82 | |
| A+ | 4,0% | 109 | |
| A | 21,5% | 587 | |
| B | 20,8% | 568 | |
| C | 28,1% | 765 | |
| D | 10,2% | 278 | |
| E | 5,0% | 137 | |
| F | 3,2% | 86 | |
| G | 3,4% | 92 |
Deze verdeling gaat over 2.725 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,1% | 440 | |
| 1945–1964 | 11,4% | 311 | |
| 1965–1974 | 12,3% | 334 | |
| 1975–1991 | 44,1% | 1.201 | |
| 1992–2005 | 6,8% | 186 | |
| 2006–2014 | 2,9% | 79 | |
| 2015 en later | 6,4% | 174 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3723
- Bilthoven Noord I 1.153 woningen
- Bilthoven Noord II 1.029 woningen
- De Leijen 2.370 woningen
- Ridderoordsche Bossen 64 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.