Postcodegebied 3815 Amersfoort
Postcodegebied 3815 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amersfoort, gemeente Amersfoort. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3815 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.549
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 357.585
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,2%
- EP-Online, 3.549 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 47
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,1% | 76 |
| A++ | 3,9% | 138 |
| A+ | 3,6% | 129 |
| A | 39,4% | 1.400 |
| B | 13,1% | 464 |
| C | 22,8% | 810 |
| D | 7,5% | 265 |
| E | 4,8% | 171 |
| F | 1,9% | 66 |
| G | 0,8% | 30 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.549 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 2,1% | 76 | |
| A++ | 3,9% | 138 | |
| A+ | 3,6% | 129 | |
| A | 39,4% | 1.400 | |
| B | 13,1% | 464 | |
| C | 22,8% | 810 | |
| D | 7,5% | 265 | |
| E | 4,8% | 171 | |
| F | 1,9% | 66 | |
| G | 0,8% | 30 |
Deze verdeling gaat over 3.549 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,3% | 12 | |
| 1945–1964 | 2,1% | 76 | |
| 1965–1974 | 53,4% | 1.895 | |
| 1975–1991 | 23,6% | 836 | |
| 1992–2005 | 3,9% | 138 | |
| 2006–2014 | 0,2% | 7 | |
| 2015 en later | 16,5% | 585 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3815
- De Horsten 797 woningen
- Liendert-Noord 405 woningen
- Liendert-Zuid 976 woningen
- Rustenburg-Noord 603 woningen
- Rustenburg-Zuid 738 woningen
- Watervogelbuurt 1.019 woningen
- Zangvogelbuurt 766 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.