Postcodegebied 4191 West Betuwe
Postcodegebied 4191 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in West Betuwe, gemeente West Betuwe. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4191 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.913
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 446.081
- CBS 2025
- Label A of B
- 53,9%
- EP-Online, 2.913 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 45
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 10 |
| A+++ | 3,0% | 86 |
| A++ | 0,3% | 9 |
| A+ | 3,1% | 89 |
| A | 25,5% | 743 |
| B | 21,7% | 632 |
| C | 28,9% | 843 |
| D | 6,6% | 193 |
| E | 3,8% | 110 |
| F | 3,7% | 109 |
| G | 3,1% | 89 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.913 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 10 | |
| A+++ | 3,0% | 86 | |
| A++ | 0,3% | 9 | |
| A+ | 3,1% | 89 | |
| A | 25,5% | 743 | |
| B | 21,7% | 632 | |
| C | 28,9% | 843 | |
| D | 6,6% | 193 | |
| E | 3,8% | 110 | |
| F | 3,7% | 109 | |
| G | 3,1% | 89 |
Deze verdeling gaat over 2.913 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,0% | 351 | |
| 1945–1964 | 16,7% | 487 | |
| 1965–1974 | 19,0% | 553 | |
| 1975–1991 | 23,5% | 686 | |
| 1992–2005 | 13,6% | 397 | |
| 2006–2014 | 6,6% | 192 | |
| 2015 en later | 8,5% | 247 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4191
- Geldermalsen Centrum 774 woningen
- Geldermalsen Middengebied 763 woningen
- Geldermalsen Oost 828 woningen
- Geldermalsen West 450 woningen
- Geldermalsen Zuid 1.309 woningen
- Verspreide huizen Oostzijde 275 woningen
- Verspreide huizen Westzijde 213 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.