Postcodegebied 4261 Altena
Postcodegebied 4261 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Altena, gemeente Altena. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4261 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.421
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 413.176
- CBS 2025
- Label A of B
- 66,2%
- EP-Online, 1.421 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 12
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 3 |
| A+++ | 2,5% | 36 |
| A++ | 0,8% | 11 |
| A+ | 1,5% | 21 |
| A | 40,0% | 569 |
| B | 21,1% | 300 |
| C | 17,5% | 249 |
| D | 5,1% | 72 |
| E | 3,9% | 55 |
| F | 2,9% | 41 |
| G | 4,5% | 64 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.421 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 3 | |
| A+++ | 2,5% | 36 | |
| A++ | 0,8% | 11 | |
| A+ | 1,5% | 21 | |
| A | 40,0% | 569 | |
| B | 21,1% | 300 | |
| C | 17,5% | 249 | |
| D | 5,1% | 72 | |
| E | 3,9% | 55 | |
| F | 2,9% | 41 | |
| G | 4,5% | 64 |
Deze verdeling gaat over 1.421 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,3% | 132 | |
| 1945–1964 | 9,6% | 137 | |
| 1965–1974 | 14,6% | 208 | |
| 1975–1991 | 27,2% | 387 | |
| 1992–2005 | 17,3% | 246 | |
| 2006–2014 | 17,7% | 251 | |
| 2015 en later | 4,2% | 60 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4261
- Aalburg 874 woningen
- Buitengebied Wijk en Aalburg oost 225 woningen
- Spijk 352 woningen
- Wijk 1.071 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.