Postcodegebied 4817 Breda
Postcodegebied 4817 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Breda, gemeente Breda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4817 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.963
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 356.965
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,4%
- EP-Online, 5.963 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 169
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 46 |
| A+++ | 5,3% | 315 |
| A++ | 3,6% | 214 |
| A+ | 5,6% | 336 |
| A | 28,6% | 1.704 |
| B | 13,5% | 807 |
| C | 19,1% | 1.139 |
| D | 13,5% | 806 |
| E | 5,4% | 322 |
| F | 3,0% | 180 |
| G | 1,6% | 94 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.963 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 46 | |
| A+++ | 5,3% | 315 | |
| A++ | 3,6% | 214 | |
| A+ | 5,6% | 336 | |
| A | 28,6% | 1.704 | |
| B | 13,5% | 807 | |
| C | 19,1% | 1.139 | |
| D | 13,5% | 806 | |
| E | 5,4% | 322 | |
| F | 3,0% | 180 | |
| G | 1,6% | 94 |
Deze verdeling gaat over 5.963 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,3% | 314 | |
| 1945–1964 | 27,4% | 1.633 | |
| 1965–1974 | 27,7% | 1.652 | |
| 1975–1991 | 6,7% | 401 | |
| 1992–2005 | 8,1% | 485 | |
| 2006–2014 | 8,8% | 525 | |
| 2015 en later | 16,0% | 953 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4817
- Brabantpark 5.334 woningen
- Heusdenhout 2.440 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.