Postcodegebied 4826 Breda
Postcodegebied 4826 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Breda, gemeente Breda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4826 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.333
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 271.374
- CBS 2025
- Label A of B
- 61,5%
- EP-Online, 3.333 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 66
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 0,2% | 8 |
| A++ | 8,1% | 270 |
| A+ | 13,2% | 441 |
| A | 25,4% | 848 |
| B | 14,5% | 483 |
| C | 22,1% | 738 |
| D | 11,2% | 373 |
| E | 3,4% | 114 |
| F | 1,4% | 47 |
| G | 0,3% | 10 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.333 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 0,2% | 8 | |
| A++ | 8,1% | 270 | |
| A+ | 13,2% | 441 | |
| A | 25,4% | 848 | |
| B | 14,5% | 483 | |
| C | 22,1% | 738 | |
| D | 11,2% | 373 | |
| E | 3,4% | 114 | |
| F | 1,4% | 47 | |
| G | 0,3% | 10 |
Deze verdeling gaat over 3.333 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,2% | 8 | |
| 1945–1964 | 0,3% | 10 | |
| 1965–1974 | 76,4% | 2.545 | |
| 1975–1991 | 16,0% | 534 | |
| 1992–2005 | 2,3% | 75 | |
| 2006–2014 | 3,3% | 111 | |
| 2015 en later | 1,5% | 50 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4826
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.