Postcodegebied 4835 Breda
Postcodegebied 4835 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Breda, gemeente Breda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4835 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.819
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 623.756
- CBS 2025
- Label A of B
- 39,8%
- EP-Online, 1.819 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 69
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,9% | 53 |
| A++ | 2,2% | 40 |
| A+ | 2,1% | 38 |
| A | 19,3% | 351 |
| B | 13,3% | 242 |
| C | 24,0% | 437 |
| D | 12,3% | 223 |
| E | 8,9% | 161 |
| F | 8,4% | 152 |
| G | 6,7% | 122 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.819 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 2,9% | 53 | |
| A++ | 2,2% | 40 | |
| A+ | 2,1% | 38 | |
| A | 19,3% | 351 | |
| B | 13,3% | 242 | |
| C | 24,0% | 437 | |
| D | 12,3% | 223 | |
| E | 8,9% | 161 | |
| F | 8,4% | 152 | |
| G | 6,7% | 122 |
Deze verdeling gaat over 1.819 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 49,6% | 903 | |
| 1945–1964 | 18,1% | 330 | |
| 1965–1974 | 0,5% | 9 | |
| 1975–1991 | 10,7% | 194 | |
| 1992–2005 | 7,7% | 140 | |
| 2006–2014 | 7,8% | 141 | |
| 2015 en later | 5,6% | 102 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4835
- Blauwe Kei 1.714 woningen
- Ginneken 2.514 woningen
- Overakker 1.648 woningen
- Ruitersbos 1.225 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.