Postcodegebied 4837 Breda
Postcodegebied 4837 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Breda, gemeente Breda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4837 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 745
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 725.185
- CBS 2025
- Label A of B
- 51,5%
- EP-Online, 745 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 17
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 2 |
| A+++ | 6,3% | 47 |
| A++ | 9,4% | 70 |
| A+ | 5,1% | 38 |
| A | 19,9% | 148 |
| B | 10,6% | 79 |
| C | 16,6% | 124 |
| D | 17,2% | 128 |
| E | 9,3% | 69 |
| F | 3,4% | 25 |
| G | 2,0% | 15 |
| Totaal gelabeld | 100% | 745 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 2 | |
| A+++ | 6,3% | 47 | |
| A++ | 9,4% | 70 | |
| A+ | 5,1% | 38 | |
| A | 19,9% | 148 | |
| B | 10,6% | 79 | |
| C | 16,6% | 124 | |
| D | 17,2% | 128 | |
| E | 9,3% | 69 | |
| F | 3,4% | 25 | |
| G | 2,0% | 15 |
Deze verdeling gaat over 745 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,4% | 107 | |
| 1945–1964 | 24,2% | 180 | |
| 1965–1974 | 11,9% | 89 | |
| 1975–1991 | 21,5% | 160 | |
| 1992–2005 | 7,9% | 59 | |
| 2006–2014 | 6,4% | 48 | |
| 2015 en later | 13,7% | 102 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4837
- Mastbos 276 woningen
- Princenhage 4.052 woningen
- Ruitersbos 1.225 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.