Postcodegebied 5101 Dongen
Postcodegebied 5101 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dongen, gemeente Dongen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5101 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.196
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 319.762
- CBS 2025
- Label A of B
- 51,2%
- EP-Online, 1.196 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 26
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 16,6% | 198 |
| A+++ | 1,8% | 22 |
| A++ | 2,2% | 26 |
| A+ | 3,1% | 37 |
| A | 14,4% | 172 |
| B | 13,1% | 157 |
| C | 25,8% | 308 |
| D | 12,4% | 148 |
| E | 7,1% | 85 |
| F | 1,8% | 22 |
| G | 1,8% | 21 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.196 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 16,6% | 198 | |
| A+++ | 1,8% | 22 | |
| A++ | 2,2% | 26 | |
| A+ | 3,1% | 37 | |
| A | 14,4% | 172 | |
| B | 13,1% | 157 | |
| C | 25,8% | 308 | |
| D | 12,4% | 148 | |
| E | 7,1% | 85 | |
| F | 1,8% | 22 | |
| G | 1,8% | 21 |
Deze verdeling gaat over 1.196 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,3% | 63 | |
| 1945–1964 | 16,1% | 193 | |
| 1965–1974 | 21,5% | 257 | |
| 1975–1991 | 24,4% | 292 | |
| 1992–2005 | 2,8% | 34 | |
| 2006–2014 | 6,2% | 74 | |
| 2015 en later | 23,7% | 283 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5101
- Oud Dongen 1.560 woningen
- West 1 1.745 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.