Postcodegebied 5704 Helmond
Postcodegebied 5704 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Helmond, gemeente Helmond. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5704 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.428
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 347.077
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,2%
- EP-Online, 2.428 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 48
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 23 |
| A+++ | 1,2% | 30 |
| A++ | 0,5% | 11 |
| A+ | 2,0% | 49 |
| A | 36,8% | 893 |
| B | 40,8% | 990 |
| C | 16,6% | 402 |
| D | 0,6% | 15 |
| E | 0,2% | 5 |
| F | 0,2% | 5 |
| G | 0,2% | 5 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.428 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 23 | |
| A+++ | 1,2% | 30 | |
| A++ | 0,5% | 11 | |
| A+ | 2,0% | 49 | |
| A | 36,8% | 893 | |
| B | 40,8% | 990 | |
| C | 16,6% | 402 | |
| D | 0,6% | 15 | |
| E | 0,2% | 5 | |
| F | 0,2% | 5 | |
| G | 0,2% | 5 |
Deze verdeling gaat over 2.428 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,4% | 10 | |
| 1945–1964 | 0,9% | 22 | |
| 1965–1974 | 1,2% | 30 | |
| 1975–1991 | 68,9% | 1.674 | |
| 1992–2005 | 22,2% | 538 | |
| 2006–2014 | 4,4% | 106 | |
| 2015 en later | 2,0% | 48 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5704
- Brouwhuis-Dorp 1.470 woningen
- Brouwhuis-Oost 1.151 woningen
- Brouwhuis-West 1.215 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.