Postcodegebied 5922 Venlo
Postcodegebied 5922 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Venlo, gemeente Venlo. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5922 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.608
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 238.895
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,4%
- EP-Online, 1.608 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 17
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 1,7% | 27 |
| A++ | 3,2% | 52 |
| A+ | 4,8% | 77 |
| A | 33,1% | 533 |
| B | 9,5% | 152 |
| C | 22,6% | 364 |
| D | 14,6% | 235 |
| E | 6,2% | 99 |
| F | 2,5% | 40 |
| G | 1,7% | 28 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.608 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 | |
| A+++ | 1,7% | 27 | |
| A++ | 3,2% | 52 | |
| A+ | 4,8% | 77 | |
| A | 33,1% | 533 | |
| B | 9,5% | 152 | |
| C | 22,6% | 364 | |
| D | 14,6% | 235 | |
| E | 6,2% | 99 | |
| F | 2,5% | 40 | |
| G | 1,7% | 28 |
Deze verdeling gaat over 1.608 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,4% | 70 | |
| 1945–1964 | 15,4% | 247 | |
| 1965–1974 | 55,2% | 888 | |
| 1975–1991 | 10,8% | 173 | |
| 1992–2005 | 6,3% | 102 | |
| 2006–2014 | 5,5% | 88 | |
| 2015 en later | 2,5% | 40 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5922
- Smeliënkamp 569 woningen
- Vastenavondkamp-Noord 1.296 woningen
- Vastenavondkamp-Zuid 669 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.