Groenpeil

Postcodegebied 6228 Maastricht

Postcodegebied 6228 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Maastricht, gemeente Maastricht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6228 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
2.099
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 309.524
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 2.099 gelabeld
Publieke laadpunten
26
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 6228
Labelverdeling postcodegebied 6228
LabelAandeelWoningen
A++0,3%6
A+0,9%19
A17,8%373
B19,6%411
C40,0%840
D11,7%245
E6,7%140
F2,1%44
G1,0%21
Totaal gelabeld100%2.099
Energielabels in postcodegebied 6228
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++0,3%6
A+0,9%19
A17,8%373
B19,6%411
C40,0%840
D11,7%245
E6,7%140
F2,1%44
G1,0%21

Deze verdeling gaat over 2.099 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 6228
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19450,5%11
1945–19640,1%3
1965–19740,1%2
1975–199192,0%1.931
1992–20054,2%88
2006–20142,1%44
2015 en later1,0%20

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 6228

Alle buurten in Maastricht

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.