Postcodegebied 6709 Wageningen
Postcodegebied 6709 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wageningen, gemeente Wageningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6709 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.305
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 362.784
- CBS 2025
- Label A of B
- 70,4%
- EP-Online, 2.305 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 15
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 10,3% | 237 |
| A+++ | 20,4% | 470 |
| A++ | 2,2% | 51 |
| A+ | 1,2% | 27 |
| A | 29,7% | 684 |
| B | 6,6% | 153 |
| C | 13,5% | 311 |
| D | 0,9% | 21 |
| E | 0,3% | 6 |
| F | 0,1% | 2 |
| G | 14,9% | 343 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.305 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 10,3% | 237 | |
| A+++ | 20,4% | 470 | |
| A++ | 2,2% | 51 | |
| A+ | 1,2% | 27 | |
| A | 29,7% | 684 | |
| B | 6,6% | 153 | |
| C | 13,5% | 311 | |
| D | 0,9% | 21 | |
| E | 0,3% | 6 | |
| F | 0,1% | 2 | |
| G | 14,9% | 343 |
Deze verdeling gaat over 2.305 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,7% | 16 | |
| 1945–1964 | 0,3% | 6 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 2 | |
| 1975–1991 | 20,7% | 476 | |
| 1992–2005 | 0,2% | 4 | |
| 2006–2014 | 25,8% | 594 | |
| 2015 en later | 52,4% | 1.207 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6709
- Business & Science Park 313 woningen
- Kortenoord-Oost 639 woningen
- Kortenoord-West 412 woningen
- Marijkebuurt 511 woningen
- Oude Nude 116 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.