Postcodegebied 7311 Apeldoorn
Postcodegebied 7311 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Apeldoorn, gemeente Apeldoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7311 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.092
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 307.463
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,7%
- EP-Online, 5.092 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 39
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 9 |
| A+++ | 4,3% | 220 |
| A++ | 0,8% | 39 |
| A+ | 4,0% | 203 |
| A | 38,2% | 1.947 |
| B | 18,2% | 928 |
| C | 17,7% | 899 |
| D | 7,2% | 369 |
| E | 2,9% | 149 |
| F | 2,6% | 132 |
| G | 3,9% | 197 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.092 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 9 | |
| A+++ | 4,3% | 220 | |
| A++ | 0,8% | 39 | |
| A+ | 4,0% | 203 | |
| A | 38,2% | 1.947 | |
| B | 18,2% | 928 | |
| C | 17,7% | 899 | |
| D | 7,2% | 369 | |
| E | 2,9% | 149 | |
| F | 2,6% | 132 | |
| G | 3,9% | 197 |
Deze verdeling gaat over 5.092 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,6% | 843 | |
| 1945–1964 | 2,9% | 149 | |
| 1965–1974 | 2,7% | 136 | |
| 1975–1991 | 46,4% | 2.362 | |
| 1992–2005 | 17,5% | 893 | |
| 2006–2014 | 5,7% | 291 | |
| 2015 en later | 8,2% | 418 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7311
- Binnenstad 4.114 woningen
- Brinkhorst 1.603 woningen
- De Haven 1.223 woningen
- De Parken 1.190 woningen
- Sprengenweg-Noord 802 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.