Postcodegebied 7512 Enschede
Postcodegebied 7512 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Enschede, gemeente Enschede. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7512 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.892
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 277.017
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,8%
- EP-Online, 2.892 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 21
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 6 |
| A+++ | 2,1% | 62 |
| A++ | 4,8% | 139 |
| A+ | 5,1% | 147 |
| A | 35,1% | 1.015 |
| B | 13,5% | 389 |
| C | 17,3% | 501 |
| D | 7,8% | 225 |
| E | 5,7% | 165 |
| F | 4,0% | 116 |
| G | 4,4% | 127 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.892 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 6 | |
| A+++ | 2,1% | 62 | |
| A++ | 4,8% | 139 | |
| A+ | 5,1% | 147 | |
| A | 35,1% | 1.015 | |
| B | 13,5% | 389 | |
| C | 17,3% | 501 | |
| D | 7,8% | 225 | |
| E | 5,7% | 165 | |
| F | 4,0% | 116 | |
| G | 4,4% | 127 |
Deze verdeling gaat over 2.892 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 36,9% | 1.068 | |
| 1945–1964 | 8,8% | 255 | |
| 1965–1974 | 1,3% | 38 | |
| 1975–1991 | 5,6% | 163 | |
| 1992–2005 | 20,1% | 582 | |
| 2006–2014 | 14,1% | 408 | |
| 2015 en later | 13,1% | 378 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7512
- Getfert 2.357 woningen
- Hogeland-Noord 1.565 woningen
- Hogeland-Zuid 1.050 woningen
- Varvik-Diekman 1.675 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.