Postcodegebied 7535 Enschede
Postcodegebied 7535 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Enschede, gemeente Enschede. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7535 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 797
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 406.574
- CBS 2025
- Label A of B
- 21,7%
- EP-Online, 797 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 12
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 0,6% | 5 |
| A++ | 0,5% | 4 |
| A+ | 1,8% | 14 |
| A | 8,9% | 71 |
| B | 9,8% | 78 |
| C | 25,5% | 203 |
| D | 19,1% | 152 |
| E | 14,8% | 118 |
| F | 11,4% | 91 |
| G | 7,5% | 60 |
| Totaal gelabeld | 100% | 797 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 | |
| A+++ | 0,6% | 5 | |
| A++ | 0,5% | 4 | |
| A+ | 1,8% | 14 | |
| A | 8,9% | 71 | |
| B | 9,8% | 78 | |
| C | 25,5% | 203 | |
| D | 19,1% | 152 | |
| E | 14,8% | 118 | |
| F | 11,4% | 91 | |
| G | 7,5% | 60 |
Deze verdeling gaat over 797 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 44,5% | 355 | |
| 1945–1964 | 13,3% | 106 | |
| 1965–1974 | 17,6% | 140 | |
| 1975–1991 | 15,6% | 124 | |
| 1992–2005 | 6,4% | 51 | |
| 2006–2014 | 2,3% | 18 | |
| 2015 en later | 0,4% | 3 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7535
- Buurtschap Broekheurne 589 woningen
- Hogeland-Noord 1.565 woningen
- Hogeland-Zuid 1.050 woningen
- Varvik-Diekman 1.675 woningen
- Wooldrik 542 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.