Postcodegebied 7574 Oldenzaal
Postcodegebied 7574 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Oldenzaal, gemeente Oldenzaal. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7574 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.207
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 313.156
- CBS 2025
- Label A of B
- 43,7%
- EP-Online, 1.207 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 6
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 9 |
| A+++ | 1,9% | 23 |
| A++ | 0,4% | 5 |
| A+ | 0,6% | 7 |
| A | 21,9% | 264 |
| B | 18,1% | 219 |
| C | 22,5% | 271 |
| D | 11,9% | 144 |
| E | 11,0% | 133 |
| F | 6,0% | 73 |
| G | 4,9% | 59 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.207 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 9 | |
| A+++ | 1,9% | 23 | |
| A++ | 0,4% | 5 | |
| A+ | 0,6% | 7 | |
| A | 21,9% | 264 | |
| B | 18,1% | 219 | |
| C | 22,5% | 271 | |
| D | 11,9% | 144 | |
| E | 11,0% | 133 | |
| F | 6,0% | 73 | |
| G | 4,9% | 59 |
Deze verdeling gaat over 1.207 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,4% | 41 | |
| 1945–1964 | 62,6% | 755 | |
| 1965–1974 | 27,5% | 332 | |
| 1975–1991 | 2,0% | 24 | |
| 1992–2005 | 1,5% | 18 | |
| 2006–2014 | 0,3% | 4 | |
| 2015 en later | 2,7% | 33 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7574
- Haerbroek-Scholtenhoek 857 woningen
- Zuid-Berghuizen 1.913 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.