Postcodegebied 7641 Wierden
Postcodegebied 7641 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wierden, gemeente Wierden. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7641 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.989
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 395.019
- CBS 2025
- Label A of B
- 69,3%
- EP-Online, 1.989 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 32
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 68 |
| A+++ | 8,1% | 162 |
| A++ | 1,4% | 27 |
| A+ | 1,5% | 30 |
| A | 29,1% | 578 |
| B | 25,8% | 513 |
| C | 21,5% | 428 |
| D | 4,4% | 87 |
| E | 2,0% | 39 |
| F | 1,2% | 23 |
| G | 1,7% | 34 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.989 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 68 | |
| A+++ | 8,1% | 162 | |
| A++ | 1,4% | 27 | |
| A+ | 1,5% | 30 | |
| A | 29,1% | 578 | |
| B | 25,8% | 513 | |
| C | 21,5% | 428 | |
| D | 4,4% | 87 | |
| E | 2,0% | 39 | |
| F | 1,2% | 23 | |
| G | 1,7% | 34 |
Deze verdeling gaat over 1.989 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,0% | 80 | |
| 1945–1964 | 4,3% | 86 | |
| 1965–1974 | 26,8% | 533 | |
| 1975–1991 | 34,1% | 678 | |
| 1992–2005 | 21,3% | 424 | |
| 2006–2014 | 2,2% | 43 | |
| 2015 en later | 7,3% | 145 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7641
- 't Loo 142 woningen
- De Hooilanden 998 woningen
- De Stouwe 366 woningen
- Verspreide huizen Wierdenseveld 108 woningen
- Wierden-Centrum 930 woningen
- Wierden-Noord 203 woningen
- Wierden-Oost 1.087 woningen
- Wierden-West 933 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.