Postcodegebied 7772 Hardenberg
Postcodegebied 7772 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Hardenberg, gemeente Hardenberg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7772 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.636
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 315.341
- CBS 2025
- Label A of B
- 72,8%
- EP-Online, 3.636 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 42
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 29 |
| A+++ | 5,8% | 212 |
| A++ | 1,6% | 59 |
| A+ | 4,2% | 154 |
| A | 40,3% | 1.465 |
| B | 20,0% | 727 |
| C | 18,0% | 654 |
| D | 5,7% | 207 |
| E | 1,8% | 67 |
| F | 0,9% | 33 |
| G | 0,8% | 29 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.636 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 29 | |
| A+++ | 5,8% | 212 | |
| A++ | 1,6% | 59 | |
| A+ | 4,2% | 154 | |
| A | 40,3% | 1.465 | |
| B | 20,0% | 727 | |
| C | 18,0% | 654 | |
| D | 5,7% | 207 | |
| E | 1,8% | 67 | |
| F | 0,9% | 33 | |
| G | 0,8% | 29 |
Deze verdeling gaat over 3.636 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,9% | 70 | |
| 1945–1964 | 12,0% | 437 | |
| 1965–1974 | 3,4% | 125 | |
| 1975–1991 | 40,2% | 1.461 | |
| 1992–2005 | 17,6% | 640 | |
| 2006–2014 | 12,0% | 436 | |
| 2015 en later | 12,8% | 467 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7772
- Baalder 1.316 woningen
- Baalderveld 1.417 woningen
- Centrum Saneringsgebied 1.171 woningen
- Industriegebied 83 woningen
- Overig Stad Hardenberg 1.423 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.