Postcodegebied 7812 Emmen
Postcodegebied 7812 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Emmen, gemeente Emmen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7812 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.172
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 254.250
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,1%
- EP-Online, 3.172 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 29
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 0,7% | 23 |
| A++ | 2,0% | 64 |
| A+ | 3,2% | 100 |
| A | 24,7% | 783 |
| B | 24,5% | 778 |
| C | 34,3% | 1.089 |
| D | 8,3% | 262 |
| E | 1,6% | 52 |
| F | 0,2% | 7 |
| G | 0,4% | 13 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.172 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 0,7% | 23 | |
| A++ | 2,0% | 64 | |
| A+ | 3,2% | 100 | |
| A | 24,7% | 783 | |
| B | 24,5% | 778 | |
| C | 34,3% | 1.089 | |
| D | 8,3% | 262 | |
| E | 1,6% | 52 | |
| F | 0,2% | 7 | |
| G | 0,4% | 13 |
Deze verdeling gaat over 3.172 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,6% | 50 | |
| 1945–1964 | 0,3% | 9 | |
| 1965–1974 | 27,2% | 864 | |
| 1975–1991 | 67,4% | 2.137 | |
| 1992–2005 | 2,0% | 63 | |
| 2006–2014 | 1,3% | 40 | |
| 2015 en later | 0,3% | 9 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7812
- Bargeres 4.445 woningen
- Noordbarge 404 woningen
- Westenesch 70 woningen
- Zuidbarge 161 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.