Postcodegebied 7833 Emmen
Postcodegebied 7833 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Emmen, gemeente Emmen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7833 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.117
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 295.503
- CBS 2025
- Label A of B
- 42,3%
- EP-Online, 1.117 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 10
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 12 |
| A+++ | 1,0% | 11 |
| A++ | 0,9% | 10 |
| A+ | 2,3% | 26 |
| A | 20,4% | 228 |
| B | 16,7% | 186 |
| C | 34,3% | 383 |
| D | 9,9% | 111 |
| E | 5,2% | 58 |
| F | 4,0% | 45 |
| G | 4,2% | 47 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.117 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 12 | |
| A+++ | 1,0% | 11 | |
| A++ | 0,9% | 10 | |
| A+ | 2,3% | 26 | |
| A | 20,4% | 228 | |
| B | 16,7% | 186 | |
| C | 34,3% | 383 | |
| D | 9,9% | 111 | |
| E | 5,2% | 58 | |
| F | 4,0% | 45 | |
| G | 4,2% | 47 |
Deze verdeling gaat over 1.117 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,2% | 159 | |
| 1945–1964 | 13,2% | 147 | |
| 1965–1974 | 15,6% | 174 | |
| 1975–1991 | 32,3% | 361 | |
| 1992–2005 | 17,5% | 195 | |
| 2006–2014 | 5,4% | 60 | |
| 2015 en later | 1,9% | 21 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7833
- Langs de Vaart 88 woningen
- Nieuw-Amsterdam-Centrum 1.895 woningen
- Verspreide huizen Nieuw-Amsterdam 50 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.