Postcodegebied 8262 Kampen
Postcodegebied 8262 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Kampen, gemeente Kampen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8262 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.268
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 296.628
- CBS 2025
- Label A of B
- 76,2%
- EP-Online, 2.268 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 31
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 60 |
| A+++ | 8,3% | 188 |
| A++ | 0,8% | 18 |
| A+ | 2,8% | 64 |
| A | 45,7% | 1.037 |
| B | 16,0% | 362 |
| C | 6,7% | 151 |
| D | 3,8% | 86 |
| E | 4,2% | 96 |
| F | 5,2% | 117 |
| G | 3,9% | 89 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.268 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 60 | |
| A+++ | 8,3% | 188 | |
| A++ | 0,8% | 18 | |
| A+ | 2,8% | 64 | |
| A | 45,7% | 1.037 | |
| B | 16,0% | 362 | |
| C | 6,7% | 151 | |
| D | 3,8% | 86 | |
| E | 4,2% | 96 | |
| F | 5,2% | 117 | |
| G | 3,9% | 89 |
Deze verdeling gaat over 2.268 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 33,4% | 758 | |
| 1945–1964 | 15,3% | 346 | |
| 1965–1974 | 0,4% | 8 | |
| 1975–1991 | 0,8% | 19 | |
| 1992–2005 | 16,7% | 378 | |
| 2006–2014 | 21,4% | 486 | |
| 2015 en later | 12,0% | 273 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8262
- Binnenstad Kampen 3.390 woningen
- Brunnepe 1.820 woningen
- Hanzewijk/Greente 1.387 woningen
- Industrieterrein Kampen 140 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.