Postcodegebied 8331 Steenwijkerland
Postcodegebied 8331 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Steenwijkerland, gemeente Steenwijkerland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8331 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.133
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 251.303
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,1%
- EP-Online, 4.133 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 44
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 201 |
| A+++ | 3,0% | 126 |
| A++ | 1,9% | 78 |
| A+ | 2,3% | 94 |
| A | 27,0% | 1.117 |
| B | 16,0% | 662 |
| C | 22,5% | 931 |
| D | 9,7% | 400 |
| E | 6,0% | 249 |
| F | 3,0% | 125 |
| G | 3,6% | 150 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.133 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 201 | |
| A+++ | 3,0% | 126 | |
| A++ | 1,9% | 78 | |
| A+ | 2,3% | 94 | |
| A | 27,0% | 1.117 | |
| B | 16,0% | 662 | |
| C | 22,5% | 931 | |
| D | 9,7% | 400 | |
| E | 6,0% | 249 | |
| F | 3,0% | 125 | |
| G | 3,6% | 150 |
Deze verdeling gaat over 4.133 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 17,6% | 726 | |
| 1945–1964 | 13,7% | 565 | |
| 1965–1974 | 13,5% | 559 | |
| 1975–1991 | 23,9% | 987 | |
| 1992–2005 | 17,0% | 702 | |
| 2006–2014 | 6,6% | 273 | |
| 2015 en later | 7,8% | 321 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8331
- Centrum Steenwijk 659 woningen
- Clingenborgh 760 woningen
- De gagels 845 woningen
- Oostwijken, De Beitel 811 woningen
- Paddenpoel en Kornputkwartier 515 woningen
- Steenwijk West 1.495 woningen
- Steenwijkerdiep 351 woningen
- Torenlanden 600 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.