Groenpeil

Postcodegebied 8356 Steenwijkerland

Postcodegebied 8356 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Steenwijkerland, gemeente Steenwijkerland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8356 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
404
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 338.534
CBS 2025
Label A of B
55,7%
EP-Online, 404 gelabeld
Publieke laadpunten
10
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026

EP-Online · stand 5 september 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 8356
Labelverdeling postcodegebied 8356
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%12
A+++3,5%14
A++8,9%36
A+1,5%6
A21,5%87
B17,3%70
C21,3%86
D6,7%27
E4,5%18
F4,2%17
G7,7%31
Totaal gelabeld100%404
Energielabels in postcodegebied 8356
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++3,0%12
A+++3,5%14
A++8,9%36
A+1,5%6
A21,5%87
B17,3%70
C21,3%86
D6,7%27
E4,5%18
F4,2%17
G7,7%31

Deze verdeling gaat over 404 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 8356
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194519,8%80
1945–19649,2%37
1965–197410,9%44
1975–199110,9%44
1992–200520,3%82
2006–201412,4%50
2015 en later16,6%67

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 8356

Alle buurten in Steenwijkerland

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.