Postcodegebied 8754 Súdwest-Fryslân
Postcodegebied 8754 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Súdwest-Fryslân, gemeente Súdwest-Fryslân. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8754 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.231
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 326.370
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,8%
- EP-Online, 1.231 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 6
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 10 |
| A+++ | 0,4% | 5 |
| A++ | 0,4% | 5 |
| A+ | 0,6% | 8 |
| A | 37,8% | 465 |
| B | 20,7% | 255 |
| C | 19,0% | 234 |
| D | 6,4% | 79 |
| E | 5,9% | 73 |
| F | 4,0% | 49 |
| G | 3,9% | 48 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.231 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 10 | |
| A+++ | 0,4% | 5 | |
| A++ | 0,4% | 5 | |
| A+ | 0,6% | 8 | |
| A | 37,8% | 465 | |
| B | 20,7% | 255 | |
| C | 19,0% | 234 | |
| D | 6,4% | 79 | |
| E | 5,9% | 73 | |
| F | 4,0% | 49 | |
| G | 3,9% | 48 |
Deze verdeling gaat over 1.231 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,8% | 133 | |
| 1945–1964 | 11,9% | 146 | |
| 1965–1974 | 24,9% | 306 | |
| 1975–1991 | 11,7% | 144 | |
| 1992–2005 | 32,9% | 405 | |
| 2006–2014 | 6,8% | 84 | |
| 2015 en later | 1,1% | 13 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8754
- Idsegahuizum 60 woningen
- Makkum 1.593 woningen
- Verspreide huizen Makkum 56 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.