Groenpeil

Postcodegebied 9244 Opsterland

Postcodegebied 9244 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Opsterland, gemeente Opsterland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9244 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
1.026
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 367.481
CBS 2025
Label A of B
55,3%
EP-Online, 1.026 gelabeld
Publieke laadpunten
7
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 9244
Labelverdeling postcodegebied 9244
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++6,1%63
A++2,4%25
A+3,5%36
A20,8%213
B22,1%227
C27,4%281
D6,8%70
E3,4%35
F3,6%37
G3,5%36
Totaal gelabeld100%1.026
Energielabels in postcodegebied 9244
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++6,1%63
A++2,4%25
A+3,5%36
A20,8%213
B22,1%227
C27,4%281
D6,8%70
E3,4%35
F3,6%37
G3,5%36

Deze verdeling gaat over 1.026 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 9244
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19456,7%69
1945–196415,5%159
1965–197425,0%256
1975–199129,2%300
1992–20059,2%94
2006–20147,5%77
2015 en later6,9%71

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 9244

Alle buurten in Opsterland

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.