Postcodegebied 9411 Midden-Drenthe
Postcodegebied 9411 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Midden-Drenthe, gemeente Midden-Drenthe. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9411 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.739
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 345.103
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,1%
- EP-Online, 2.739 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 15
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,7% | 74 |
| A+++ | 5,3% | 146 |
| A++ | 1,3% | 36 |
| A+ | 2,4% | 66 |
| A | 39,8% | 1.089 |
| B | 15,6% | 426 |
| C | 21,7% | 594 |
| D | 4,6% | 127 |
| E | 2,5% | 69 |
| F | 1,6% | 45 |
| G | 2,4% | 67 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.739 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,7% | 74 | |
| A+++ | 5,3% | 146 | |
| A++ | 1,3% | 36 | |
| A+ | 2,4% | 66 | |
| A | 39,8% | 1.089 | |
| B | 15,6% | 426 | |
| C | 21,7% | 594 | |
| D | 4,6% | 127 | |
| E | 2,5% | 69 | |
| F | 1,6% | 45 | |
| G | 2,4% | 67 |
Deze verdeling gaat over 2.739 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,7% | 265 | |
| 1945–1964 | 13,7% | 375 | |
| 1965–1974 | 21,1% | 578 | |
| 1975–1991 | 29,1% | 798 | |
| 1992–2005 | 10,1% | 276 | |
| 2006–2014 | 5,6% | 153 | |
| 2015 en later | 10,7% | 294 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9411
- Beilen 4.335 woningen
- Holthe 53 woningen
- Lieving Makkum 79 woningen
- Verspreide huizen Beilen 698 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.