Postcodegebied 9551 Westerwolde
Postcodegebied 9551 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Westerwolde, gemeente Westerwolde. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9551 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 630
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 359.330
- CBS 2025
- Label A of B
- 41,0%
- EP-Online, 630 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 3
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 31 |
| A+++ | 4,9% | 31 |
| A++ | 1,6% | 10 |
| A+ | 1,4% | 9 |
| A | 14,4% | 91 |
| B | 13,7% | 86 |
| C | 18,3% | 115 |
| D | 13,5% | 85 |
| E | 6,2% | 39 |
| F | 9,5% | 60 |
| G | 11,6% | 73 |
| Totaal gelabeld | 100% | 630 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,9% | 31 | |
| A+++ | 4,9% | 31 | |
| A++ | 1,6% | 10 | |
| A+ | 1,4% | 9 | |
| A | 14,4% | 91 | |
| B | 13,7% | 86 | |
| C | 18,3% | 115 | |
| D | 13,5% | 85 | |
| E | 6,2% | 39 | |
| F | 9,5% | 60 | |
| G | 11,6% | 73 |
Deze verdeling gaat over 630 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 26,3% | 166 | |
| 1945–1964 | 21,7% | 137 | |
| 1965–1974 | 9,0% | 57 | |
| 1975–1991 | 15,4% | 97 | |
| 1992–2005 | 12,7% | 80 | |
| 2006–2014 | 3,7% | 23 | |
| 2015 en later | 11,1% | 70 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9551
- Jipsingboertange 85 woningen
- Jipsinghuizen en Plaggenborg 59 woningen
- Leemdobben en Lammerweg 55 woningen
- Sellingen 506 woningen
- Sellingerbeetse 90 woningen
- Verspr.h. ten oosten van Ruiten A-kanaal 88 woningen
- Verspr.h. tussen Harpel en Sellingerbeet 90 woningen
- Verspreide huizen Sellingen 168 woningen
- Verspreide huizen Ter Wisch 85 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.