Postcodegebied 9611 Midden-Groningen
Postcodegebied 9611 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Midden-Groningen, gemeente Midden-Groningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9611 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.233
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 285.928
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,5%
- EP-Online, 2.233 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 11
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 27 |
| A+++ | 2,5% | 56 |
| A++ | 1,1% | 24 |
| A+ | 1,7% | 39 |
| A | 29,2% | 652 |
| B | 13,8% | 308 |
| C | 22,9% | 512 |
| D | 9,6% | 214 |
| E | 7,7% | 173 |
| F | 4,1% | 92 |
| G | 6,1% | 136 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.233 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 27 | |
| A+++ | 2,5% | 56 | |
| A++ | 1,1% | 24 | |
| A+ | 1,7% | 39 | |
| A | 29,2% | 652 | |
| B | 13,8% | 308 | |
| C | 22,9% | 512 | |
| D | 9,6% | 214 | |
| E | 7,7% | 173 | |
| F | 4,1% | 92 | |
| G | 6,1% | 136 |
Deze verdeling gaat over 2.233 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 23,6% | 527 | |
| 1945–1964 | 16,8% | 375 | |
| 1965–1974 | 5,2% | 117 | |
| 1975–1991 | 27,9% | 622 | |
| 1992–2005 | 15,5% | 345 | |
| 2006–2014 | 5,4% | 121 | |
| 2015 en later | 5,6% | 126 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9611
- Boswijck-West 628 woningen
- Compagniesterpark 738 woningen
- De Vosholen-Oost 181 woningen
- Magrietpark 975 woningen
- Nieuw Woelwijck 125 woningen
- Polder De Nijverheid 61 woningen
- Sappemeer-Noord 348 woningen
- Sappemeer-Oost 429 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.