Postcodegebied 9711 Groningen
Postcodegebied 9711 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Groningen, gemeente Groningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9711 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.291
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 268.484
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,3%
- EP-Online, 5.291 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 22
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,6% | 31 |
| A+++ | 4,5% | 237 |
| A++ | 4,2% | 223 |
| A+ | 6,1% | 322 |
| A | 29,6% | 1.565 |
| B | 13,3% | 706 |
| C | 21,1% | 1.116 |
| D | 7,2% | 381 |
| E | 5,0% | 265 |
| F | 3,5% | 184 |
| G | 4,9% | 261 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.291 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,6% | 31 | |
| A+++ | 4,5% | 237 | |
| A++ | 4,2% | 223 | |
| A+ | 6,1% | 322 | |
| A | 29,6% | 1.565 | |
| B | 13,3% | 706 | |
| C | 21,1% | 1.116 | |
| D | 7,2% | 381 | |
| E | 5,0% | 265 | |
| F | 3,5% | 184 | |
| G | 4,9% | 261 |
Deze verdeling gaat over 5.291 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 56,1% | 2.970 | |
| 1945–1964 | 8,3% | 440 | |
| 1965–1974 | 0,7% | 39 | |
| 1975–1991 | 21,0% | 1.110 | |
| 1992–2005 | 3,6% | 192 | |
| 2006–2014 | 1,7% | 90 | |
| 2015 en later | 8,5% | 450 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9711
- Binnenstad-Oost 2.771 woningen
- Binnenstad-Zuid 4.090 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.