Postcodegebied 9717 Groningen
Postcodegebied 9717 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Groningen, gemeente Groningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9717 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.667
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 306.360
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,0%
- EP-Online, 2.667 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 12 |
| A+++ | 3,6% | 95 |
| A++ | 1,5% | 40 |
| A+ | 5,0% | 133 |
| A | 30,6% | 817 |
| B | 12,9% | 344 |
| C | 19,3% | 514 |
| D | 11,2% | 300 |
| E | 7,6% | 202 |
| F | 4,2% | 112 |
| G | 3,7% | 98 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.667 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 12 | |
| A+++ | 3,6% | 95 | |
| A++ | 1,5% | 40 | |
| A+ | 5,0% | 133 | |
| A | 30,6% | 817 | |
| B | 12,9% | 344 | |
| C | 19,3% | 514 | |
| D | 11,2% | 300 | |
| E | 7,6% | 202 | |
| F | 4,2% | 112 | |
| G | 3,7% | 98 |
Deze verdeling gaat over 2.667 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 78,2% | 2.085 | |
| 1945–1964 | 7,3% | 195 | |
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 9,8% | 261 | |
| 1992–2005 | 3,3% | 87 | |
| 2006–2014 | 1,0% | 27 | |
| 2015 en later | 0,4% | 11 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9717
- Noorderplantsoenbuurt 2.321 woningen
- Oranjebuurt 1.382 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.