Postcodegebied 9723 Groningen
Postcodegebied 9723 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Groningen, gemeente Groningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9723 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.265
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 410.775
- CBS 2025
- Label A of B
- 95,1%
- EP-Online, 2.265 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 93
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,0% | 68 |
| A+++ | 11,3% | 257 |
| A++ | 2,0% | 45 |
| A+ | 16,7% | 378 |
| A | 51,1% | 1.157 |
| B | 10,9% | 248 |
| C | 2,8% | 63 |
| D | 0,6% | 13 |
| E | 0,4% | 9 |
| F | 0,5% | 12 |
| G | 0,7% | 15 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.265 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,0% | 68 | |
| A+++ | 11,3% | 257 | |
| A++ | 2,0% | 45 | |
| A+ | 16,7% | 378 | |
| A | 51,1% | 1.157 | |
| B | 10,9% | 248 | |
| C | 2,8% | 63 | |
| D | 0,6% | 13 | |
| E | 0,4% | 9 | |
| F | 0,5% | 12 | |
| G | 0,7% | 15 |
Deze verdeling gaat over 2.265 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,2% | 185 | |
| 1945–1964 | 1,0% | 22 | |
| 1965–1974 | 1,5% | 33 | |
| 1975–1991 | 4,9% | 111 | |
| 1992–2005 | 13,9% | 315 | |
| 2006–2014 | 21,9% | 497 | |
| 2015 en later | 48,7% | 1.102 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9723
- De Linie 431 woningen
- De Meeuwen 652 woningen
- Engelbert 375 woningen
- Europapark 974 woningen
- Kop van Oost 398 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.