Groenpeil

Gors-Zuid in Purmerend

Buurt in wijk Wijk 04 Gors, gemeente Purmerend, postcodegebied 1441 en postcodegebied 1447. 3.910 inwoners in 1.756 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 967 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,7%.

Woningen
1.756
CBS 2025
Inwoners
3.910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 379.000
CBS 2025, gemeente € 407.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
44,7%
EP-Online, 967 gelabeld
Dekking energielabels
55,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gors-Zuid
Labelverdeling Gors-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,3%3
A+0,3%3
A20,3%196
B23,7%229
C47,1%455
D5,8%56
E1,6%15
F0,5%5
G0,4%4
Totaal gelabeld100%967
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%22
A+++1,7%499
A++4,3%1.227
A+11,7%3.339
A46,8%13.377
B15,2%4.354
C13,4%3.845
D3,5%1.011
E1,5%438
F0,9%261
G0,8%240
Totaal gelabeld100%28.613
Energielabels Gors-Zuid vergeleken met Purmerend
LabelStavenGors-ZuidPurmerend
A++++0,0%0,1%
A+++0,1%1,7%
A++0,3%4,3%
A+0,3%11,7%
A20,3%46,8%
B23,7%15,2%
C47,1%13,4%
D5,8%3,5%
E1,6%1,5%
F0,5%0,9%
G0,4%0,8%

Gors-Zuid Purmerend

Deze verdeling gaat over de 55,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gors-Zuid vergeleken met Purmerend
BouwperiodeStavenGors-ZuidPurmerend
vóór 19450,0%3,7%
1945–19640,0%6,2%
1965–19740,0%14,5%
1975–1991100,0%36,0%
1992–20050,0%16,9%
2006–20140,0%11,5%
2015 en later0,0%11,1%

Gors-Zuid Purmerend

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gors-Zuid vergeleken met Purmerend
WoningtypeStavenGors-ZuidPurmerend
Vrijstaand8,7%5,7%
Twee-onder-een-kap13,3%10,2%
Hoekwoning12,5%6,1%
Tussenwoning46,9%34,9%
Appartement18,5%43,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Gors-Zuid Purmerend

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
549
31,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.426 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Gors

Alle buurten in Purmerend

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.