Groenpeil

Molenkoog in Purmerend

Buurt in wijk Wijk 02 Overwhere, gemeente Purmerend, postcodegebied 1444. 1.315 inwoners in 495 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 445 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 80,2%.

Woningen
495
CBS 2025
Inwoners
1.315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 407.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
73,3%
EP-Online, 445 gelabeld
Dekking energielabels
89,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Molenkoog
Labelverdeling Molenkoog
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++16,0%71
A++33,7%150
A+10,8%48
A4,9%22
B7,6%34
C18,9%84
D0,7%3
E0,2%1
F7,0%31
Totaal gelabeld100%445
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%22
A+++2,1%596
A++5,0%1.445
A+11,8%3.403
A46,3%13.396
B15,0%4.333
C13,2%3.802
D3,4%990
E1,5%428
F0,9%252
G0,8%239
Totaal gelabeld100%28.906
Energielabels Molenkoog vergeleken met Purmerend
LabelStavenMolenkoogPurmerend
A++++0,2%0,1%
A+++16,0%2,1%
A++33,7%5,0%
A+10,8%11,8%
A4,9%46,3%
B7,6%15,0%
C18,9%13,2%
D0,7%3,4%
E0,2%1,5%
F7,0%0,9%
G0,0%0,8%

Molenkoog Purmerend

Deze verdeling gaat over de 89,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenkoog vergeleken met Purmerend
BouwperiodeStavenMolenkoogPurmerend
vóór 19450,0%3,7%
1945–19640,0%6,1%
1965–19740,0%14,4%
1975–199139,8%35,6%
1992–20050,0%16,7%
2006–20140,4%11,3%
2015 en later59,8%12,1%

Molenkoog Purmerend

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Molenkoog vergeleken met Purmerend
WoningtypeStavenMolenkoogPurmerend
Vrijstaand2,7%5,6%
Twee-onder-een-kap14,4%10,0%
Hoekwoning16,9%6,3%
Tussenwoning38,9%34,6%
Appartement27,2%43,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Molenkoog Purmerend

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
88
17,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
260 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Overwhere

Alle buurten in Purmerend

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.