Groenpeil

Overlanderstraat en omgeving in Purmerend

Buurt in wijk Wijk 05 Purmer-Noord, gemeente Purmerend, postcodegebied 1445. 4.330 inwoners in 2.175 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.514 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 80,2%.

Woningen
2.175
CBS 2025
Inwoners
4.330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 312.000
CBS 2025, gemeente € 407.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
89,6%
EP-Online, 1.514 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Overlanderstraat en omgeving
Labelverdeling Overlanderstraat en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%2
A++0,8%12
A+6,3%96
A53,6%812
B28,7%434
C10,2%154
D0,2%3
E0,1%1
Totaal gelabeld100%1.514
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%22
A+++2,1%596
A++5,0%1.445
A+11,8%3.403
A46,3%13.396
B15,0%4.333
C13,2%3.802
D3,4%990
E1,5%428
F0,9%252
G0,8%239
Totaal gelabeld100%28.906
Energielabels Overlanderstraat en omgeving vergeleken met Purmerend
LabelStavenOverlanderstraat en omgevingPurmerend
A++++0,0%0,1%
A+++0,1%2,1%
A++0,8%5,0%
A+6,3%11,8%
A53,6%46,3%
B28,7%15,0%
C10,2%13,2%
D0,2%3,4%
E0,1%1,5%
F0,0%0,9%
G0,0%0,8%

Overlanderstraat en omgeving Purmerend

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Overlanderstraat en omgeving vergeleken met Purmerend
BouwperiodeStavenOverlanderstraat en omgevingPurmerend
vóór 19450,0%3,7%
1945–19640,0%6,1%
1965–19740,0%14,4%
1975–1991100,0%35,6%
1992–20050,0%16,7%
2006–20140,0%11,3%
2015 en later0,0%12,1%

Overlanderstraat en omgeving Purmerend

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Overlanderstraat en omgeving vergeleken met Purmerend
WoningtypeStavenOverlanderstraat en omgevingPurmerend
Vrijstaand0,0%5,6%
Twee-onder-een-kap5,4%10,0%
Hoekwoning5,5%6,3%
Tussenwoning38,2%34,6%
Appartement50,9%43,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Overlanderstraat en omgeving Purmerend

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
313
14,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
809 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Purmer-Noord

Alle buurten in Purmerend

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.