Groenpeil

Wheermolen-Oost in Purmerend

Buurt in wijk Wijk 03 Wheermolen, gemeente Purmerend, postcodegebied 1443. 5.340 inwoners in 2.512 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.786 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,7%.

Woningen
2.512
CBS 2025
Inwoners
5.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 309.000
CBS 2025, gemeente € 407.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 1.786 gelabeld
Dekking energielabels
71,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wheermolen-Oost
Labelverdeling Wheermolen-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%6
A+++3,4%61
A++2,7%49
A+27,8%496
A21,2%378
B13,9%248
C19,2%343
D8,4%150
E2,0%35
F1,0%17
G0,2%3
Totaal gelabeld100%1.786
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
Ter vergelijking: gemeente Purmerend
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%22
A+++1,7%499
A++4,3%1.227
A+11,7%3.339
A46,8%13.377
B15,2%4.354
C13,4%3.845
D3,5%1.011
E1,5%438
F0,9%261
G0,8%240
Totaal gelabeld100%28.613
Energielabels Wheermolen-Oost vergeleken met Purmerend
LabelStavenWheermolen-OostPurmerend
A++++0,3%0,1%
A+++3,4%1,7%
A++2,7%4,3%
A+27,8%11,7%
A21,2%46,8%
B13,9%15,2%
C19,2%13,4%
D8,4%3,5%
E2,0%1,5%
F1,0%0,9%
G0,2%0,8%

Wheermolen-Oost Purmerend

Deze verdeling gaat over de 71,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wheermolen-Oost vergeleken met Purmerend
BouwperiodeStavenWheermolen-OostPurmerend
vóór 19450,0%3,7%
1945–19640,1%6,2%
1965–197487,8%14,5%
1975–19910,0%36,0%
1992–20054,5%16,9%
2006–20140,3%11,5%
2015 en later7,2%11,1%

Wheermolen-Oost Purmerend

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 87,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wheermolen-Oost vergeleken met Purmerend
WoningtypeStavenWheermolen-OostPurmerend
Vrijstaand0,1%5,7%
Twee-onder-een-kap4,3%10,2%
Hoekwoning3,0%6,1%
Tussenwoning16,7%34,9%
Appartement75,5%43,0%
Onbekend type0,4%0,1%

Wheermolen-Oost Purmerend

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
196
7,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
673 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Wheermolen

Alle buurten in Purmerend

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.