Groenpeil

De Kampen in Raalte

Buurt in wijk Heino, gemeente Raalte, postcodegebied 8141. 1.530 inwoners in 683 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 354 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
683
CBS 2025
Inwoners
1.530
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 374.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
54,0%
EP-Online, 354 gelabeld
Dekking energielabels
51,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Kampen
Labelverdeling De Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++10,7%38
A++4,0%14
A+2,3%8
A21,5%76
B15,3%54
C27,4%97
D14,7%52
E3,1%11
F0,6%2
G0,3%1
Totaal gelabeld100%354
Ter vergelijking: gemeente Raalte
Ter vergelijking: gemeente Raalte
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%265
A+++6,1%598
A++3,8%374
A+4,8%473
A31,7%3.097
B18,0%1.760
C20,9%2.046
D4,5%443
E2,3%227
F2,0%191
G3,2%311
Totaal gelabeld100%9.785
Energielabels De Kampen vergeleken met Raalte
LabelStavenDe KampenRaalte
A++++0,3%2,7%
A+++10,7%6,1%
A++4,0%3,8%
A+2,3%4,8%
A21,5%31,7%
B15,3%18,0%
C27,4%20,9%
D14,7%4,5%
E3,1%2,3%
F0,6%2,0%
G0,3%3,2%

De Kampen Raalte

Deze verdeling gaat over de 51,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Kampen vergeleken met Raalte
BouwperiodeStavenDe KampenRaalte
vóór 19451,7%6,2%
1945–19645,4%9,1%
1965–197484,2%19,0%
1975–19916,5%33,9%
1992–20050,6%15,3%
2006–20140,8%9,9%
2015 en later0,8%6,6%

De Kampen Raalte

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 84,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Kampen vergeleken met Raalte
WoningtypeStavenDe KampenRaalte
Vrijstaand15,0%21,0%
Twee-onder-een-kap36,4%27,4%
Hoekwoning22,0%10,1%
Tussenwoning20,9%23,2%
Appartement5,6%16,9%
Onbekend type0,0%1,3%

De Kampen Raalte

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
255
37,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
930 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Heino

Alle buurten in Raalte

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.