Groenpeil

Krabbendijke - Rozeboom in Reimerswaal

Buurt in wijk Wijk 02 Krabbendijke, gemeente Reimerswaal, postcodegebied 4413. 1.440 inwoners in 499 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 348 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,7%.

Woningen
499
CBS 2025
Inwoners
1.440
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 335.000
CBS 2025, gemeente € 309.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 348 gelabeld
Dekking energielabels
69,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Krabbendijke - Rozeboom
Labelverdeling Krabbendijke - Rozeboom
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%6
A+++3,4%12
A++0,9%3
A+0,6%2
A21,8%76
B23,0%80
C37,4%130
D8,0%28
E1,1%4
F0,6%2
G1,4%5
Totaal gelabeld100%348
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%224
A+++1,5%82
A++0,7%37
A+1,4%74
A23,8%1.292
B15,3%828
C24,8%1.348
D10,6%575
E7,2%391
F4,8%263
G5,8%313
Totaal gelabeld100%5.427
Energielabels Krabbendijke - Rozeboom vergeleken met Reimerswaal
LabelStavenKrabbendijke - RozeboomReimerswaal
A++++1,7%4,1%
A+++3,4%1,5%
A++0,9%0,7%
A+0,6%1,4%
A21,8%23,8%
B23,0%15,3%
C37,4%24,8%
D8,0%10,6%
E1,1%7,2%
F0,6%4,8%
G1,4%5,8%

Krabbendijke - Rozeboom Reimerswaal

Deze verdeling gaat over de 69,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Krabbendijke - Rozeboom vergeleken met Reimerswaal
BouwperiodeStavenKrabbendijke - RozeboomReimerswaal
vóór 19453,4%17,1%
1945–19642,3%17,1%
1965–197430,2%17,0%
1975–199141,4%19,2%
1992–200515,8%10,9%
2006–20141,7%10,0%
2015 en later5,2%8,5%

Krabbendijke - Rozeboom Reimerswaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Krabbendijke - Rozeboom vergeleken met Reimerswaal
WoningtypeStavenKrabbendijke - RozeboomReimerswaal
Vrijstaand17,0%19,5%
Twee-onder-een-kap33,9%28,8%
Hoekwoning4,6%10,0%
Tussenwoning27,9%25,5%
Appartement16,7%16,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Krabbendijke - Rozeboom Reimerswaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
275
55,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
864 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Krabbendijke

Alle buurten in Reimerswaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.