Groenpeil

Kruiningen - Kern in Reimerswaal

Buurt in wijk Wijk 01 Kruiningen, gemeente Reimerswaal, postcodegebied 4416. 1.955 inwoners in 869 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 554 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,8%.

Woningen
869
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 257.000
CBS 2025, gemeente € 309.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
44,6%
EP-Online, 554 gelabeld
Dekking energielabels
63,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kruiningen - Kern
Labelverdeling Kruiningen - Kern
LabelAandeelWoningen
A++++8,7%48
A+++0,4%2
A+0,7%4
A22,6%125
B12,3%68
C24,0%133
D11,4%63
E10,5%58
F5,8%32
G3,8%21
Totaal gelabeld100%554
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
LabelAandeelWoningen
A++++4,4%240
A+++1,5%83
A++0,7%40
A+1,7%92
A25,5%1.387
B15,9%863
C23,2%1.258
D9,7%527
E6,9%375
F4,8%259
G5,7%307
Totaal gelabeld100%5.431
Energielabels Kruiningen - Kern vergeleken met Reimerswaal
LabelStavenKruiningen - KernReimerswaal
A++++8,7%4,4%
A+++0,4%1,5%
A++0,0%0,7%
A+0,7%1,7%
A22,6%25,5%
B12,3%15,9%
C24,0%23,2%
D11,4%9,7%
E10,5%6,9%
F5,8%4,8%
G3,8%5,7%

Kruiningen - Kern Reimerswaal

Deze verdeling gaat over de 63,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruiningen - Kern vergeleken met Reimerswaal
BouwperiodeStavenKruiningen - KernReimerswaal
vóór 194513,7%17,1%
1945–196427,8%16,9%
1965–197418,8%17,0%
1975–19919,7%19,2%
1992–20055,4%11,0%
2006–201411,2%10,0%
2015 en later13,4%8,9%

Kruiningen - Kern Reimerswaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kruiningen - Kern vergeleken met Reimerswaal
WoningtypeStavenKruiningen - KernReimerswaal
Vrijstaand14,3%19,7%
Twee-onder-een-kap23,6%27,2%
Hoekwoning16,2%11,4%
Tussenwoning23,3%25,5%
Appartement21,7%16,0%
Onbekend type0,9%0,2%

Kruiningen - Kern Reimerswaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
321
36,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.276 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Kruiningen

Alle buurten in Reimerswaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.