Groenpeil

Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder in Reimerswaal

Buurt in wijk Wijk 00 Yerseke, gemeente Reimerswaal, postcodegebied 4401. 245 inwoners in 117 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 71 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,7%.

Woningen
117
CBS 2025
Inwoners
245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 514.000
CBS 2025, gemeente € 309.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
80,3%
EP-Online, 71 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder
Labelverdeling Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%1
A++1,4%1
A+4,2%3
A69,0%49
B4,2%3
C7,0%5
D2,8%2
E1,4%1
F1,4%1
G7,0%5
Totaal gelabeld100%71
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%224
A+++1,5%82
A++0,7%37
A+1,4%74
A23,8%1.292
B15,3%828
C24,8%1.348
D10,6%575
E7,2%391
F4,8%263
G5,8%313
Totaal gelabeld100%5.427
Energielabels Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder vergeleken met Reimerswaal
LabelStavenYerseke - Molenpolder/OlzendepolderReimerswaal
A++++1,4%4,1%
A+++0,0%1,5%
A++1,4%0,7%
A+4,2%1,4%
A69,0%23,8%
B4,2%15,3%
C7,0%24,8%
D2,8%10,6%
E1,4%7,2%
F1,4%4,8%
G7,0%5,8%

Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder Reimerswaal

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder vergeleken met Reimerswaal
BouwperiodeStavenYerseke - Molenpolder/OlzendepolderReimerswaal
vóór 194515,5%17,1%
1945–19640,0%17,1%
1965–19741,4%17,0%
1975–19914,2%19,2%
1992–20055,6%10,9%
2006–201471,8%10,0%
2015 en later1,4%8,5%

Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder Reimerswaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 71,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder vergeleken met Reimerswaal
WoningtypeStavenYerseke - Molenpolder/OlzendepolderReimerswaal
Vrijstaand28,2%19,5%
Twee-onder-een-kap5,6%28,8%
Hoekwoning0,0%10,0%
Tussenwoning0,0%25,5%
Appartement66,2%16,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Yerseke - Molenpolder/Olzendepolder Reimerswaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
21
17,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
110 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Yerseke

Alle buurten in Reimerswaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.