Groenpeil

Bakkershaag in Renkum

Buurt in wijk Renkum Noord, gemeente Renkum, postcodegebied 6871. 180 inwoners in 70 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 26 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,0%.

Woningen
70
CBS 2025
Inwoners
180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 440.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
80,8%
EP-Online, 26 gelabeld
Dekking energielabels
37,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bakkershaag
Labelverdeling Bakkershaag
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%1
A+++7,7%2
A+15,4%4
A53,8%14
C3,8%1
D3,8%1
G11,5%3
Totaal gelabeld100%26
Ter vergelijking: gemeente Renkum
Ter vergelijking: gemeente Renkum
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%31
A+++1,6%139
A++0,6%57
A+2,2%193
A22,4%1.997
B12,9%1.156
C26,8%2.396
D13,3%1.189
E8,6%766
F6,2%556
G5,1%454
Totaal gelabeld100%8.934
Energielabels Bakkershaag vergeleken met Renkum
LabelStavenBakkershaagRenkum
A++++3,8%0,3%
A+++7,7%1,6%
A++0,0%0,6%
A+15,4%2,2%
A53,8%22,4%
B0,0%12,9%
C3,8%26,8%
D3,8%13,3%
E0,0%8,6%
F0,0%6,2%
G11,5%5,1%

Bakkershaag Renkum

Deze verdeling gaat over de 37,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bakkershaag vergeleken met Renkum
BouwperiodeStavenBakkershaagRenkum
vóór 194519,2%19,5%
1945–19640,0%25,5%
1965–19740,0%22,5%
1975–19910,0%16,1%
1992–20050,0%6,4%
2006–201461,5%6,3%
2015 en later19,2%3,6%

Bakkershaag Renkum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 61,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bakkershaag vergeleken met Renkum
WoningtypeStavenBakkershaagRenkum
Vrijstaand26,9%15,8%
Twee-onder-een-kap42,3%26,1%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning0,0%16,7%
Appartement30,8%34,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Bakkershaag Renkum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
58
82,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
252 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Renkum Noord

Alle buurten in Renkum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.