Groenpeil

Heidestein in Renkum

Buurt in wijk Heelsum ten westen van de rijksweg, gemeente Renkum, postcodegebied 6866. 1.425 inwoners in 742 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 428 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,2%.

Woningen
742
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 305.000
CBS 2025, gemeente € 440.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
62,1%
EP-Online, 428 gelabeld
Dekking energielabels
57,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Heidestein
Labelverdeling Heidestein
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%4
A+0,7%3
A38,6%165
B22,0%94
C23,6%101
D5,8%25
E4,9%21
F2,3%10
G1,2%5
Totaal gelabeld100%428
Ter vergelijking: gemeente Renkum
Ter vergelijking: gemeente Renkum
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%44
A+++1,7%147
A++0,7%60
A+2,4%214
A22,2%1.966
B12,7%1.128
C26,7%2.363
D13,4%1.184
E8,6%761
F6,1%544
G5,0%443
Totaal gelabeld100%8.854
Energielabels Heidestein vergeleken met Renkum
LabelStavenHeidesteinRenkum
A++++0,0%0,5%
A+++0,9%1,7%
A++0,0%0,7%
A+0,7%2,4%
A38,6%22,2%
B22,0%12,7%
C23,6%26,7%
D5,8%13,4%
E4,9%8,6%
F2,3%6,1%
G1,2%5,0%

Heidestein Renkum

Deze verdeling gaat over de 57,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Heidestein vergeleken met Renkum
BouwperiodeStavenHeidesteinRenkum
vóór 19452,8%19,8%
1945–196422,4%25,9%
1965–19749,6%21,9%
1975–199134,6%16,1%
1992–200514,7%6,4%
2006–20147,9%6,3%
2015 en later7,9%3,5%

Heidestein Renkum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Heidestein vergeleken met Renkum
WoningtypeStavenHeidesteinRenkum
Vrijstaand3,3%16,0%
Twee-onder-een-kap14,3%26,0%
Hoekwoning16,6%7,7%
Tussenwoning47,2%16,8%
Appartement18,7%33,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Heidestein Renkum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
181
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
739 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Heelsum ten westen van de rijksweg

Alle buurten in Renkum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.