Groenpeil

Renkum Centrum in Renkum

Buurt in wijk Renkum Zuid, gemeente Renkum, postcodegebied 6871. 1.375 inwoners in 657 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 354 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,2%.

Woningen
657
CBS 2025
Inwoners
1.375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 331.000
CBS 2025, gemeente € 440.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
54,8%
EP-Online, 354 gelabeld
Dekking energielabels
53,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Renkum Centrum
Labelverdeling Renkum Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%11
A+++7,9%28
A++0,6%2
A+9,6%34
A23,4%83
B10,2%36
C16,4%58
D10,2%36
E8,8%31
F5,9%21
G4,0%14
Totaal gelabeld100%354
Ter vergelijking: gemeente Renkum
Ter vergelijking: gemeente Renkum
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%44
A+++1,7%147
A++0,7%60
A+2,4%214
A22,2%1.966
B12,7%1.128
C26,7%2.363
D13,4%1.184
E8,6%761
F6,1%544
G5,0%443
Totaal gelabeld100%8.854
Energielabels Renkum Centrum vergeleken met Renkum
LabelStavenRenkum CentrumRenkum
A++++3,1%0,5%
A+++7,9%1,7%
A++0,6%0,7%
A+9,6%2,4%
A23,4%22,2%
B10,2%12,7%
C16,4%26,7%
D10,2%13,4%
E8,8%8,6%
F5,9%6,1%
G4,0%5,0%

Renkum Centrum Renkum

Deze verdeling gaat over de 53,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Renkum Centrum vergeleken met Renkum
BouwperiodeStavenRenkum CentrumRenkum
vóór 194529,9%19,8%
1945–196420,9%25,9%
1965–19744,2%21,9%
1975–199118,4%16,1%
1992–20058,5%6,4%
2006–20147,3%6,3%
2015 en later10,7%3,5%

Renkum Centrum Renkum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 29,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Renkum Centrum vergeleken met Renkum
WoningtypeStavenRenkum CentrumRenkum
Vrijstaand10,7%16,0%
Twee-onder-een-kap22,0%26,0%
Hoekwoning9,0%7,7%
Tussenwoning10,2%16,8%
Appartement48,0%33,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Renkum Centrum Renkum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
105
16,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
388 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Renkum Zuid

Alle buurten in Renkum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.