Groenpeil

Reusel-De Mierden

Gemeente Reusel-De Mierden in Noord-Brabant, 13.653 inwoners en 5.944 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
5.944
CBS 2025
Inwoners
13.653
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025
Label A of B
60,4%
van 3.129 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
52,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Reusel-De Mierden
Labelverdeling Reusel-De Mierden
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%89
A+++7,7%242
A++3,7%115
A+3,1%98
A26,8%840
B16,2%507
C23,1%722
D7,2%225
E3,9%123
F2,8%88
G2,6%80
Totaal gelabeld100%3.129
Energielabels in Reusel-De Mierden
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++2,8%89
A+++7,7%242
A++3,7%115
A+3,1%98
A26,8%840
B16,2%507
C23,1%722
D7,2%225
E3,9%123
F2,8%88
G2,6%80

Deze verdeling gaat over de 52,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.129 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Reusel-De Mierden
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19457,1%221
1945–19649,9%310
1965–197414,1%442
1975–199129,1%911
1992–200511,9%371
2006–201413,8%431
2015 en later14,2%443

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Reusel-De Mierden
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand30,7%961
Twee-onder-een-kap26,7%836
Hoekwoning10,4%325
Tussenwoning15,9%498
Appartement15,5%485
Onbekend type0,8%24

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
2.902
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
15,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
48,8
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
36
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Reusel-De Mierden

11 buurten met voldoende data.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Buitengebied ten noorden van Reusel31394,2%60,7%
Buitengebied ten zuiden van Reusel804,0%31,3%
De Voort en Achterste Heikant12148,9%37,2%
Hooge Mierde62057,2%51,3%
Hulsel26064,0%48,1%
Lage Mierde67553,7%54,1%
Reusel3.35760,5%55,1%
Verspreide huizen Hooge Mierde14150,0%34,0%
Verspreide huizen Hulsel10076,9%39,0%
Verspreide huizen Lage Mierde13743,8%58,4%
Voorste Heikant en Weijereind14053,5%30,7%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Reusel-De Mierden

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.